مطالب وبلاگ

آخرالزمان موبایلی یا موبایل گدون!

آخرالزمان موبایلی چیست؟

چطور میشه از موبایل پول درآورد؟

نسخه موبایل وبسایت چقدر اهمیت داره؟

موبایل ها به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شدن و میزان نفوذ این دستگاههای هوشمند هرروز بیشتر و بیشتر هم میشه. این همراهیِ دوستانه سبب شده تا برای انجام خیلی از کارهامون به موبایل تکیه کنیم.

یکی از کارهایی که در روز به دفعات انجام میدیم جستجوی مسائل مختلف و کسب آگاهی از طریق تلفن همراه هستش. این اتفاق سبب شده تا گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو، در یک اقدام مشتری مدارانه به موبایل ها توجه بیشتری داشته باشه چرا که امروز قسمت اعظمی از ترافیک فضای وب از تلفن همراه تامین میشه.

سیاست جدید گوگل به این شکل هستش که به هنگام ایندکس کردن محتوای یک وبسایت، به میزان تحقق فاکتور موبایل فرندلی (mobile friendly) بودن وبسایت استناد میکنه و قویا ریسپانسیو (Responsive) بودن سایت رو ملاک قرار میده.

حتی طبق گزارش هایی اعلام شده که گوگل قبل از بررسی نسخه ی وب، اقدام به بررسی نسخه ی موبایل میکنه. این نکته به این معناست که اگر براتون مهمه در صفحه اول گوگل باشید باید روی نسخه موبایل تمرکز کافی داشته باشید.

برای همینه که عنوان “آخرالزمان موبایلی” یا “Mobilegeddon” شکل گرفته.

اگر نسخه موبایل سایتمون مناسب نباشه چه اتفاقی میفته؟

موبایل فرندلی نبودن سایت شما به معنای حذف شدن از نتایج گوگل نیست، بلکه به این معناسب که شما در نتایج نمایش داده شده بعد از سایتهای موبایل فرندلی قرار میگیرید.

مطالبی که تا الان با شما مطرح کردم باعث شده تا خیلی از سئو کار ها متوجه این موضوع بشن که وقتشه به فکر بیفتن و وبسایت ها رو به شکلی اصولی آپدیت کنن.

برای دریافت مشاوره، طراحی سایت و سئوی حرفه ای با ما در تماس باشید

نویسنده


Avatar